Majhne sejemske postavitve niso zaradi kompaktnejših dimenzij nič enostavnejše za načrtovanje, izdelavo in postavitev. Pravzaprav je izziv postavitve manjše sejemske stojnice še večji, saj imamo na voljo le omejen prostor, ki ga bo treba optimalno izkoristiti. Posebej pride do izraza učinkovit sejemski inženiring ter pravočasno načrtovanje sejemske postavitve. Če se dela lotimo premišljeno in predano, bo nastal prikupen štant, ki bo požel več pozornosti in občudovanja kot večje stojnice, pa tudi rezultati sejemske predstavitve bodo presegli pričakovanja razstavljavca!
Na majhni površini nimamo dovolj prostora, da bi si lahko privoščili kakršne koli napake pri načrtovanju stojnice. Vsak kotiček mora biti optimalno izkoriščen, če želimo doseči zastavljene cilje. Prav zato se za ureditev malih sejemskih prostorov vedno priporoča strokovna pomoč, morda pa kar celovita izvedba v režiji sejemskih strokovnjakov. Najbolj pomembni so prvi koraki – načrtovanje sejemskega prostora, izris in predogled končnega izdelka. Tako dobimo vpogled v končni rezultat, na voljo pa imamo še prilagoditve in optimizacije posameznih elementov.
Mali sejemski prostori zahtevajo popoln izkoristek celotne površine, kar pa ne pomeni, da bomo vsak kotiček zapolnili s promocijskim materialom ali drugimi elementi. Načrtovanje sejemske postavitve je bistveno bolj kompleksno in vključuje raznolike elemente, ki v končni fazi pripomorejo k najboljšemu možnemu učinku stojnice. Pogosto je pametno na majhnem štantu nekaj prostora tudi pustiti, saj utesnjena stojnica niti z vidika funkcionalnosti niti z vidika estetike ni ravno posrečena.
Ne smemo pozabiti, da sejemski štant ponuja zgolj podlago za uspešno izvedbo predstavitve. Obliko, opremo in postavitev stojnice moramo podrediti načrtu predstavitve, ne pa obratno. Pomembno je torej, da imamo že pravočasno sestavljen dober načrt tako za predstavitev in druge razstaviščne dejavnosti, kot tudi za sejemsko opremo, ki jo nameravamo uporabiti. Le tako lahko ugotovimo, kako bo najbolj smiselno izkoristiti razpoložljivi prostor.
Če nimamo na voljo velike stojnice, se bo treba posebej potruditi pri zbujanju pozornosti med ciljno publiko. V konkurenci večjih in opaznejših razstavljavcev bomo prepričljiv prvi vtis ustvarili le s posrečeno in premišljeno izbrano sejemsko opremo. Večinoma gre za materiale, izdelane po naročilu, posebej pa pride do izraza dobršna mera inovativnosti – v družbi stotih sejemskih stojnic bo mali štant izstopal z neobičajno podobo in izrazitimi elementi, ki takoj pritegnejo pogled. A spet gre opozoriti, da ni smiselno stojnice preprosto opremiti s kričečimi barvami, neobičajnimi oblikami in prevelikimi elementi. Sejemski inženiring za oblikovanje manjših stojnic narekuje bolj premišljen in usklajen pristop, pravo podobo bomo oblikovali na podlagi vseh okoliščin sejemske predstavitve. Univerzalnega recepta ni, vsak projekt prinaša posebne izzive in zahteva prilagojene rešitve.
Sejemska oprema za manjši štant mora biti učinkovita in funkcionalna. Če želite razpoložljivi prostor sejemske stojnice kar najbolje izkoristiti, zaupajte načrtovanje razstavišča strokovnjakom. Tudi načrtovanju manjšega sejemskega prostora se bomo posvetili z vso pozornostjo in z neomajnim trudom izdelali štant, ki bo svojo nalogo opravil nadvse prepričljivo. Poleg načrtovanja in izdelave stojnice poskrbimo še za postavitev in tehnično ureditev razstavišča, po uspešno opravljeni predstavitvi pa lahko sejem demontiramo in odpeljemo. Tako se lahko posvetite sami predstavitvi, skrbi glede sejemske postavitve pa prepustite strokovnjakom.